piątek, 22 lipca 2016

Sznurowanki

Pisanie odręczne, wszelkiego rodzaju prace ręczne jak sznurowanie, robienie na drutach, szydełkowanie itp. rozwijają nasz mózg. To fakt udowodniony naukowo.
Dzięki ćwiczeniom manualnym rozwijamy połączenia w mózgu. Tablety, smartfony i inne urządzenia elektroniczne nie są w stanie zapewnić większego rozwoju niż najprostsze ćwiczenia. A to tylko jeden z powodów, dla których warto zwrócić uwagę na sznurowane zabawki. Dodatkową zaletą tego typu działań jest możliwość wycieszenia tzw. jogi dla mózgu. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę którekolwiek hasło np. wpływ szydełkowania na mózg, czy sposoby na zachowanie zdrowego umysłu. W każdym artykule jest mowa o ćwiczeniach manualnych, Jeśli więc chcesz zapewnić własnemu dziecku właściwy rozwój daj mu zabawki opierające się na pracy manualnej rąk. A jeśli maluchowi nie możemy dać szydełka (z wiadomych względów) możemy mu dać w zamian sznurowankę, która wykorzystuje podobne mechanizmy.

W naszej ofercie znajdziecie wiele różnych sznurowanek, które pomogą w rozwoju motoryki dziecka.
Do najbardziej podstawowych należą buty, które pomogą w nauce wiązania sznurówek. Teraz coraz więcej dziecięcych butów jest zapinanych na rzepy, więc może warto skorzystać z naszej propozycji. Stare powiedzenie powtarzane przez naszych rodziców mówiło, że dopóki dziecko nie nauczy się wiązać butów, to nie będzie gotowe na naukę czytania. Może coś w tym jest, bo zwykle dzieci w wieku 5-6 lat są w stanie nauczyć się wiązać buty i jest to też pora kiedy uczą się czytać.


Kolejna propozycja to figurki zwierząt ze sznureczkami do przeplatania. Zwierzątka mają nawiercone otwory, aby łatwiej było przekładać sznureczek. Figurki można też wykorzystać do dekoracji. Można z nich zrobić karuzelę maluchowi, a potem wykorzystywać do zabawy. Albo zrobić dekoracje do zawieszenia np. na zasłonce itp. Jest wiele możliwości.

I wreszcie zestawy sznurowanek, gdzie trzeba za pomocą sznurka coś połączyć z czymś. Np. zwierzaki z ich domkiem, owady z listkiem, ogon pawia z pawiem itd. Spora ilość wzorów i kombinacji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Takie zabawki poza ćwiczeniem rąk i cierpliwości, dają możliwość twórczego wykazania się. To od dziecka i jego inwencji zależy w jaki sposób połączy elementy. Można to robić na wiele różnych sposobów, dzięki czemu zabawka nie znudzi się zbyt szybko.

Natomiast dla młodszych dzieci, które mogły by połknąć małe elementy polecamy przeplatankę typu serek z myszką lub jabłuszko z robaczkiem, w której dziecko przeplata element na sznureczku. Dzięki temu zabawka jest bezpieczniejsza, a wykorzystuje tą samą zasadę.




Zachęcamy do wykorzystania wakacji na spędzanie czasu z dziećmi i wspólne zabawy rozwojowe z dala od monitorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz